Meditační kurz s br. Dassanou

Meditační centrum Mahá phala ráma pořádá kurz meditace vipassaná s laickým učitelem bratrem Dassanou, na němž zbývá několik posledních míst.

Kurz se koná v Jablonném nad Orlicí ve dnech 23.9. – 7.10.2019. Je možné přijet pouze i na jeden týden. Přihlášky na webu http://dajaka.cz/kurzy-c7/.

Bratr Dassana je laický učitel meditace malajsko-čínského původu, meditaci stylu satipatthana-vipassaná vyučuje již více jak 25 let. Šestnáct let strávil jako ordinovaný théravádový mnich (bhikkhu) intenzivní praxí v Barmě (Myanmaru), Malajsii a Thajsku. Praktikoval převážně pod vedením meditačních učitelů z tradice Mahási Sayadaw. Jedním z jeho učitelů byl i ctihodný Sujiva, na jehož kurzech v meditačním centru Pian dei Ciliegi v Itálii vykonává funkci jeho asistenta. V současnosti vyučuje meditaci a vede meditační kurzy převážně v Malajsii, do Česka a na Slovensko jezdí posledních deset let. Buddhovo učení prezentuje způsobem přijatelným a srozumitelným pro současného „západního“ člověka, jeho zásedy jsou intenzivní s minimálními zásahy do procesu meditace.

Dhamma-přednesy br. Dassany z meditačního kurzu pořádaného v théravádovém centru Javorie v roce 2019 (s překladem do slovenštiny):

Vedené meditace od br. Dassany na meditačním kurzu pořádaného v théravádovém centru Javorie v roce 2019 (s překladem do slovenštiny):

Napsat komentář